رویدادپروژه هافراخوان هنری کودک و نوجوان «هفت اثر، هفت هنرمند»

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۳:۰۴0
https://baharidea.com/wp-content/uploads/2023/07/پوستر-فاینال-فراخوان-هفت-اثرfull.jpg

آموزشگاه هنرهای تجسمی بهار ایده تابستان امسال در راستای گسترش ارتباط هنرجویان کودک و نوجوان با هنرمندان و با رویکرد اهداف آموزشی خلاق خود پروژهٔ « هفت اثر، هفت هنرمند» را برگزار می‌کند.

یک سفر دیدنی به دنیای شاعران پارسی‌گو

این فراخوان هنری در ادامۀ فعالیت های آموزش خلاق و پژوهش‌محور مدرسۀ هنر بهار ایده برگزار می گردد.

نازیلا پاکیاری مدیریت آموزشگاه بهار ایده و مدیر هنری و کیوریتور این پروژه در این‌باره چنین توضیح می‌دهد:
«خودشناسی در بستر آموزش هنر، آشنایی با اساطیر و فرهنگ و هنر ایران و آموزش  مهارت های  مؤثر  همواره رویکردهای اصلی آموزش در مدرسه هنر بهار ایده بوده است.
هدف اصلی این پروژه، رساندن هنرجویان به شناخت خود از طریق بیدار کردن تفکر خلاق در آنهاست.
پروژهٔ هفت اثر ، هفت هنرمند در قالب هفت کارگاه یک روزه برگزار می‌شود.
هنرجویان در هر کارگاه با یک هنرمند حرفه‌ای در یکی از رشته‌های هنرهای تجسمی آشنا خواهند شد تا از طریق روش و تکنیکی که از او می آموزند بتوانند دریچه‌ای را بر شناخت خود بگشایند.»

موضوع مشترک تمام این کارگاه ها، «شعر و شاعران» خواهد بود تا در روند این پروژه، هنرجو جدا از آشنایی با هر هنرمند، سبک کاری و نقطه نظر او ، با شاعران پارسی گو و اشعار زیبای پارسی نیز آشنا شود و قدمی در جهت درک بهتر هویت ایرانی خود بردارد.
هنرجویان حاضر در این پروژه هنری از میان کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۶ سال که سابقه آموزش هنر و خلاقیت را داشته اند انتخاب می‌شوند و در هر کارگاه بسته به ایده پردازی هر هنرمند ، یک اثر گروهی و یا آثاری توسط هر فرد خلق و تولید می‌شود.
در نهایت، آثار هنرجویان  در کارگاه هفتم به همراه اجرای یک پرفورمنس طراحی شده به همراه هنرجویان و هنرمندان برای عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.
هنرمندان مهمان و برگزار کنندهٔ این پروژه، همگی از اساتید باتجربه و حرفه‌ای در حوزه‌های تخصصی مختلف هنری هستند و دو تسهیل‌گر هنر کودک در کنار مدیر پروژه آنها را در هر کارگاه یاری ‌می‌کنند.
اساتید هنرمند حاضر در کارگاه ها
خانم هاعطیه مرکزی، نازیلا پاکیاری، مهشید آسوده‌خواه، مریم روشنفکر، محبوبه یزدانی و بهار فهرستی به همراه آقایان کمال طباطبایی، شهروز پاکیاری و بهمن ناصری خواهند بود.
هنرجویان کارگاه‌های نقاشی، تصویرگری ،حجم سازی و نوشتن خلاق شرکت خواهند کرد و در کارگاه پایانی که اجرای پرفورمنس خواهد بود، آثار خود در کارگاه ها را نیز به نمایش عموم خواهند گذاشت
علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد هنری، پژوهشی با شرایط زیر می‌توانند حضور داشته باشند :
شرط سنی: ۱۰ تا ۱۶ سال
هنرجویان باید حداقل دوره های آموزشی مقدماتی هنر و خلاقیت را گذرانده باشند.
هنرجویانی که خود را واجد شرایط فوق می‌دانند
مختصری از معرفی خود را به همراه پنج عکس از آثار هنری خود ،به شماره ۰۹۱۲۵۳۴۸۱۲۱ در واتس آپ یا تلگرام ارسال بفرمایند.

علاقه‌مندان توجه بفرمایید ارسال آثار به منزله ی انتخاب نهایی نیست و مدیر پروژه پس از بررسی آثار و ارزیابی اولیۀ هنرجویان واجد شرایط را انتخاب و اعلام می‌نماید.
مهلت ارسال آثار و مشخصات :
۲۲ تیر ماه ۱۴۰۲

فراخوان هنری کودک و نوجوان هفت اثر هفت هنرمند

فراخوان هفت اثر هفت هنرمند

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

درباره‌ی ما
بهار ایده

اولین مرکزی که با تلفیق هنرهای دیداری شنیداری نمایشی و آشنایی با دانش و علوم جدید کودک را در امر پرورش استعدادهای یاری می‌دهد که هر کدام از این موارد خود دنیای جادویی برای بیان احساس و تفکر کودک.

لینک‌های سریع