درباره موسسه
هنرهای تجسمی
بهار ایده

ملکا ذکر تو گویم که تو پاکی و خدایی
نروم جز به همان ره که توام راه نمایی

به نام خداوند هستی بخش

 نیروی خلاقانه الهی در عمق جان انسان به ودیعه نهاده شده است .  در وجود هر انسان بازتابی از کل هستی پدیدار است. نظام طبیعت یادآور نظم درون و برون ما است. طبیعت نه فقط حکمت خداوندی را از طریق نظم و هماهنگی خویش به نمایش گذاشته، بلکه همواره گفت و شنودی درباره آن واقعیات معنوی که گوهر وجود ما را تشکیل داده، به زبان حال به اجرا درآورده است. خورشید و ماه، رودخانه و کوهستان، همواره به زبانی واحد سخن می‌گویند و نوای آهنگ هستی را در عمق جان ما زنده می سازند.آهنگی که در زیر تَشَتُت حاصل از ناهمگونی هایی که در طی اعصار با غرق شدن انسان در زندگی های مدرن و دور شدن از اصل و منشأ خویش ایجاد شده و به سختی شنیده می‌شود و شاید دیگر به دست فراموشی سپرده شده است. تنها انسانی که گوهر آگاهی را در ذات خود گسترده، طبیعت را به عنوان تجلی الهی نظاره می‌کند و درهماهنگی و تعادل با کل هستی قرار می‌گیرد و نهایتاً به جایگاه حقیقی خویش که اوج سرور و خرد ناب است دست می‌یابد. اکنون بیاییم همواره سعی کنیم گوهر آگاهی را در ذات خود و کودکانمان گسترده کنیم و طبیعت را به عنوان تجلی الهی نظاره کنیم و نیز با نیروهای خلاقه کاِینات هماهنگ شویم. حال با آگاهی از وجود این طبیعت و این انسان به سوی بذرهای نهفته می رویم و با کشف این گوهرهای ناب سعی در پرورش و شکوفایی آنها داریم. تلاش این مرکز برهمین مبنا پایه گذاری شده و سعی دارد با روش آکادمیک و در عین حال ساده به این تحقق دست یابد .

با عشق و احترام

نازیلا پاکیاری مدیر و موسس مدرسه هنر بهار ایده

آشنایی با کارگاه های هنر کودک و نوجوان

برای آشنایی با عناوین و موضوعات کارگاه‌های هنری ما اینجا کلیک کنید

برای آشنایی با رویکرد آموزشی پروژه‌ها و اهداف کارگاه‌ها اینجا کلیک کنید

تاریخچه تاسیس:

آموزشگاه هنرهای تجسمی بهار ایده با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۸۹ توسط خانم نازیلا پاکیاری پس از ۱۱ سال فعالیت و تحقیق و پژوهش در حوزه هنر کودک ونوجوان  تاسیس شد.

بهار ایده اولین مرکزی است که  با ایجاد بستری مناسب وتاکید برتلفیق هنرهای دیداری، شنیداری نمایشی درکنارکسب دانش و علوم جدید کودکان ونوجوانان را در امر کشف و پرورش توانمندی هایشان یاری می دهد .که هر کدام از این موارد خود دنیای جادویی برای بیان احساس و تفکر می باشد

اهداف و رویکردها:

فعالیتهای این مرکز بر اساس پروژه محور بودن تعریف  شده است و بر سه هدف و رویکرد مشخص پایه‌گذاری شده‌است:

الف : رویکرد روانشناختی

  • پرورش خلاقیت و حفظ درک شهودی
  • پرورش EQ در تجربه کارگروهی
  • صبر
  • اهمیت زمان

ب : شناخت پیرامون و جهان هستی

  • شناخت هویت و فرهنگ ایرانی و تاریخ هنر
  • آشنایی با اسطوره و افسانه و به نوعی ادبیات ایران
  • شناخت اقوام و هنر فولکلور
  • آشنایی با هنرمندان و دانشمندان جهان
  • کسب مهارت های هنری

ج:نتیجه‌مند بودن پروژه‌ها در جهت:

۱-پرورش انسان‌هایی مسئول و آگاه  و خلاق

۲-به‌دست آوردن مهارت‌های ضروری برای زندگی و کارآفرینی

۳-پرسشگری وپژوهشگری

۴-تفکر سریع وخلاق

۵-شکوفایی استعدادها

درباره‌ی ما
بهار ایده

اولین مرکزی که با تلفیق هنرهای دیداری شنیداری نمایشی و آشنایی با دانش و علوم جدید کودک را در امر پرورش استعدادهای یاری می‌دهد که هر کدام از این موارد خود دنیای جادویی برای بیان احساس و تفکر کودک.

لینک‌های سریع