نازیلا پاکیاری nazilapakyari

Nazila Pakyari

نازیلا پاکیاری متولد ۱۳۵۰، کارشناس ارشد پژوهش هنر و دارای مدارک بین‌المللی هنر و خلاقیت ویژه‌ی کودک و نوجوان از مراکز بین‌المللی رجیو امیلیا در ایتالیا و مونته‌سوری درهلند است.

او از سال ۱۳۷۸ تا کنون در حال تدریس هنر به کودکان است.

او سال‌های ابتدایی تدریس را در جوار استادش در شیراز گذرانده و اولین جرقه‌های بازنگری در شیوه آموزش هنر به کودکان همان جا در ذهن او زده شد و از همان سال تحقیق و پژوهش درحوزه هنر کودک را شروع کرد. دختر دوساله‌اش انگیزه مضاعفی شد برای ایده‌های آموزشی او در هنر و حاصل آن نمایشگاهی شد به نام من و اسباب بازی‌هایم. درسال ۱۳۸۳ به عنوان مربی کارگاه پرورش خلاقیت فعالیت خودش را مراکز آموزشی مربوط به کودکان شروع کرد. در سال ۱۳۸۴  اولین نمایشگاه گروهی بیش از ۶۰  کودک ۴ تا  ۶ سال خود را تحت عنوان تجربه‌های کودکی در فرهنگ سرای سئول برگزار کرد و در کنار این نمایشگاه حاصل قصه گویی و قصه سازی همراه با تصویرگری کودکان را به صورت کتابی تحت عنوان «مجموعه قصه‌های بچه‌های شیطون» منتشر کرد. و تحقیق و پژوهش را جزئی جدا ناپذیر از یک معلم می‌داند. این بود که انجام یک تجربه موفق افق‌های ذهنی او را گسترش داد و ایده‌های جدیدی شکل گرفتند که اجرای آن نیاز به محیطی غنی هم به جهت فضا و ابزار مناسب و هم به جهت وجود همکاران با تجربه و خلاق داشت. به همین دلیل اقدام به مهیا کردن یک فضای آمورشی مستقل نمود. او می‌گوید «برای بسط ایده‌های آموزشی خود در جهت پرورش خلاقیت فقط نمی‌توان به هنر بسنده کرد بلکه در کنار آن خودشناسی و پرورش هوش درون فردی همزمان با شناخت پیرامون و رشد هوش برون فردی و EQ  می‌بایست رخ دهد.» در همین زمینه دوره‌های متعددی را  در جواراساتید روانشناس و کاردرمان گذراند. به نظر او هنر ابزاری برای رسیدن به این مقاصد است و خودش نمی‌توان صرفا هدف باشد. رشد و پرورش این مهم (هوش درون فردی و برون فردی) قطعا باعث شکوفایی استعداد‌ها خواهد شد. بنابر این با روش جدیدی از تلفیق هنرها با علوم نوین فعالیت خود را بسط و گسترش داد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

درباره‌ی ما
بهار ایده

اولین مرکزی که با تلفیق هنرهای دیداری شنیداری نمایشی و آشنایی با دانش و علوم جدید کودک را در امر پرورش استعدادهای یاری می‌دهد که هر کدام از این موارد خود دنیای جادویی برای بیان احساس و تفکر کودک.

لینک‌های سریع